Предмет: Химия,
автор: skymaster4890
Обчисліть об’єм нітроген (II) оксиду, який можна добути при каталітичному
окисненні 5,6л. аміаку, якщо об’ємна частка виходу нітроген (II) оксиду
дорівнює 90%.
тайная:
ответ: 5.04 л
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
4NH3 + 5O2 -> 4NO + 6H2O
За стехіометрією, один моль аміаку дає 4 молі нітроген (II) оксиду. Таким чином, з 5,6 л аміаку (за нормальних умов) можна отримати:
n(N2O) = 5,6 л × 4 моль/моль NH3 = 22,4 моль N2O
Оскільки об’ємна частка виходу нітроген (II) оксиду дорівнює 90%, то фактичний об’єм отриманого газу буде меншим за розрахунковий об’єм:
V(N2O) = 22,4 моль × 0,9 × 22,4 л/моль = 449,28 л
Отже, при каталітичному окисненні 5,6 л аміаку можна отримати близько 449,28 л (за нормальних умов) нітроген (II) оксиду.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: ulaserduk0
Предмет: Математика,
автор: ivanloshok931
Предмет: История,
автор: gromowaroza84
Предмет: Алгебра,
автор: estanter2
Предмет: Українська мова,
автор: 26angel29