Предмет: История, автор: bova1911

1.Яка подія прискорила втрату державного суверенітету Галицько-Волинським князівством? Коли? 2. Коли Пд.-Зх.руські землі втратили держ.суверенітет?До були включені? яких держав 3.Iм'я засновника правлячої династії ЛИТОВСЬКИх князів. 4. Хто з литовських князів вперше завдав поразки ханам Золотої орди? Де! Коли? 5.Який принцип було покладено в основу політики лит.князів в Україні на першому етапі? Хто автор? 6.Кревська унія:коли? Суть? Наслідки для України? 7.Князь Вітовт:коли? особливості внутрішньої політики? напрямки зовнішньої політики?8.Відносини Литви і Московії у16ст. 9.Люблінська унія: коли? Причини?суть? Наслідки? 10. Берестейська унія: коли? суть?,Наслідки?
(відповідь коротко )​

Ответы

Автор ответа: sever0000
3
  1. Монгольський напад на Русь в 1237 році прискорив втрату державного суверенітету Галицько-Волинським князівством.
  2. Південно-Західні руські землі втратили державний суверенітет у 1772 році, коли були включені до складу Австрійської імперії.
  3. Засновником правлячої династії Литовських князів був Гедимінас.
  4. Литовський князь Витень завдав першої поразки ханам Золотої орди в битві під Блюхером в 1377 році.
  5. В основу політики литовських князів на першому етапі був покладений принцип об’єднання і розширення територій за рахунок включення у склад Великого князівства Литовського сусідніх земель. Автором цієї політики був Гедимінас.
  6. Кревська унія була укладена у 1385 році між Польщею та Литвою, вона передбачала укладання шлюбу між князем Ягайлом і королевою Ядвігою та об’єднання країн у військово-політичну спільноту. Наслідки для України полягали у входженні у склад Великого князівства Литовського українських земель на правах володіння.
  7. Князь Вітовт правив у 1392-1430 роках, його внутрішня політика була спрямована на укріплення влади та розвиток культури і просвіти. Зовнішня політика Вітовта була спрямована на боротьбу з Тевтонським орденом та збільшення територій Великого князівства Литовського за рахунок входження до складу земель Руської та Польської корон.
  8. У 16 столітті відносини між Литвою та Московією були складними через територіальні претензії та конфлікти. Московський цар Іван IV "Грозний" намагався встановити контроль над землями Руської православної церкви, що призвело до війни між Литвою та Московією у 1562-1570 роках.
  9. Люблінська унія була підписана 1569 року між Королівством Польським та Великим князівством Литовським. Головною причиною стало бажання укласти єдиний державний союз, зміцнити владу монарха та покращити економічну ситуацію. Унія передбачала створення Річі Посполитої, яка об'єднала території Королівства Польського та Великого князівства Литовського.
  10. Берестейська унія була підписана у 1596 році між Православною та Уніатською церквами на Волині. Суть унії полягала у тому, що прихильники православ'я приймали католицьку віру, але зберігали свої ритуали та традиції. Наслідки унії полягали в зміцненні влади Католицької церкви, поширенні культурного впливу Заходу на Схід та зростанні протистоянь між православними та уніатами.
Похожие вопросы