чому саме книги вважали найбільшою небезпекою в суспільстві?
Ответы
Відповідь:
Книги не завжди вважалися найбільшою небезпекою в суспільстві, проте історично були періоди, коли вони вважалися потенційно небезпечними.
Наприклад, у середньовічній Європі читання та письмо були доміном лише для знаті та духовенства, а для простих людей були недоступні. Коли ж друкарство зробило книги доступними для широкої аудиторії, у багатьох країнах у 16-18 століттях влада почала боятися, що книги можуть підірвати їхню владу та авторитет.
Так, наприклад, в 1559 році англійська королева Єлизавета І прийняла Акт про заборону друкарства без спеціального дозволу, щоб контролювати те, що було надруковано. А в середині 18 століття в Російській імперії царина Катерина II видала закон, який обмежував розповсюдження книг та інших письмових матеріалів. Влада боялася, що певні ідеї, які могли бути викладені у книгах, можуть спровокувати народну невдоволеність та суспільні рухи проти існуючого режиму.
Однак, з часом, книги стали символом свободи слова та демократії, а книготоргівці та видавники стали тими, хто дбає про захист свободи слова та прав на інтелектуальну власність. Зараз книги не вважаються найбільшою небезпекою в суспільстві, а навпаки, вважаються найціннішим джерелом знань та інформації.
Пояснення: