Предмет: Физика, автор: joker5321

Чотири однакових конденсатора (8мкФ) з'єднані послідовно. Напруга на затискачах з'єднання 8 мВ. Визначити загальну ємність, заряд і напругу на кожному конденсаторі, енергію цієї батареї конденсаторів.​

Ответы

Автор ответа: svjatoslawnechipor65
1

Ответ:

Дано:

С1=С2=С3=С4=8 мкФ=8*10^-6 Ф;

U=8 мВ=8*10^-3 В;

Знайти С, q1...q4, U1...U4, E1...E4.

C=C1/4=8/4=2 мкФ;

U1=U2=U3=U4=U/4=8*10^-3/4=2*10^-3 В=2 мВ;

q1=q2=q3=q4=C1*U1=C2*U2=C3*U3=C4*U4=(8*10^-6)*(2*10^-3)=16*10^-9 Кл=16 нКл;

E1=E2=E3=E4=(C1*U1^2)/2=(8*10^-6)*(2*10^-3)^2/2=16*10^-12 Дж.

Объяснение:

При послідовному з'єднанні однакових за ємністю конденсаторів, їхня загальна ємність визначається як ємність одного з конденсаторів, наприклад першого, розділену на кількість конденсаторів у схемі: С=С1/n.

Напруга на однакових послідовно-з'єднаних конденсаторах розподіляється порівну, тобто U1=U2=...Un/n, де n-кількість конденсаторів.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: myroslavmasko
Предмет: Алгебра, автор: tarascem