Предмет: Химия,
автор: KregeNN
Стронцій оксид розчинили у воді. В результаті реакції утворився стронцій гідроксид. Зазнач масу води, яка вступить у взаємодію з 1352 г строцій оксидом.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Розрахунок маси води, яка взаємодіє зі стронцій оксидом, можна здійснити за рівнянням реакції:
SrO + H2O → Sr(OH)2
Захід рівняння означає, що одна молекула стронцій оксиду (Mr = 103,6 г/моль) реагує з однією молекулою води (Mr = 18,0 г/моль) і утворюється один молекулярний комплекс стронцій гідроксиду (Mr = 121,6 г/моль).
Отже, для реакції з 1352 г стронцій оксиду буде потрібно:
n = m / Mr = 1352 г / 103,6 г/моль = 13,03 моль стронцій оксиду
Тоді захід реакції означає, що для утворення 13,03 моль стронцій гідроксиду буде потрібно:
13,03 моль Sr(OH)2 = 13,03 моль H2O
m(H2O) = n(Mr) = 13,03 моль * 18,0 г/моль = 234,54 г
Отже, для реакції стронцій оксиду з водою потрібно 234,54 г води.
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: kersell
Предмет: История,
автор: aldiyar2030
Предмет: Информатика,
автор: maxim20713
Предмет: Английский язык,
автор: veronikakovalnznn