Предмет: Химия, автор: alllllkuuuul

Обчисліть об'єм кисню що потрібен для спалювання суміші яка складається з 1,8 л етилену і 5,6 л октану
БУДЬ ЛАСКА НА СЬОГОДНІ

Ответы

Автор ответа: all4im
0

Ответ:

15,5 л кисню

Объяснение:

Спочатку знайдемо кількість молекул кожного з речовин, використовуючи їх об'єми і стандартні умови (0 градусів Цельсія та 1 атмосферного тиску) та стала Авогадро:

n(етилен) = (1.8 л) / (22.4 л/моль) = 0.080357 моль

n(октан) = (5.6 л) / (22.4 л/моль) = 0.250000 моль

Тепер можемо визначити, як багато молекул кисню потрібно для повного спалювання цих молекул речовин:

2C2H4 + 7O2 → 4CO2 + 4H2O

C8H18 + 25O2 → 16CO2 + 18H2O

Для 0.080357 моль етилену потрібно 0.080357 моль O2, а для 0.250000 моль октану потрібно 0.625000 моль O2. Разом це становить 0.705357 моль O2.

Нарешті, знаходження об'єму кисню за стандартних умов може бути здійснено, використовуючи формулу ідеального газу:

V = nRT/P

де V - об'єм газу, n - кількість молекул, R - універсальна газова стала, T - температура в кельвінах, P - тиск.

При стандартних умовах, T = 273K, P = 1 атмосфера, тому:

V = (0.705357 моль) * (0.0821 латм/мольК) * (273 K) / (1 атм) = 15.5 л

Отже, для спалювання 1,8 л етилену та 5,6 л октану потрібно 15,5 л кисню.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: anastasialuklan73