Предмет: Экономика, автор: annkuzhel10200235

Задача 1.Визначити кошторисний прибуток, якщо відомі такі вихідні дані: нормативні трудовитрати 3855 люд.-год, трудовитрати в ЗВВ 1279 люд.-год, а усереднений показник для визначення розміру кошторисного прибутку складає 7,76 грн. за 1 люд-год.
Задача 2. Базі механізації № 4 встановлена програма земляних робіт, яку потрібно виконати полукубовими екскаваторами в розмірі 858 тис. м3. Планова виробітка на одну машину - 60 тис. м3. Наявний парк - 10 машин. Середній коефіцієнт перевиконання норм 1,1. Визначити скільки буде потрібно додаткових екскаваторів.

Ответы

Автор ответа: mmjuliaaa1
1

Відповідь:Задача 1.

Кошторисний прибуток можна визначити за формулою:

КП = (НТ - ТВВ) * П,

де НТ - нормативні трудовитрати, ТВВ - трудовитрати в ЗВВ, П - усереднений показник для визначення розміру кошторисного прибутку.

Підставляємо відомі значення:

КП = (3855 - 1279) * 7,76 = 19802,24 грн.

Отже, кошторисний прибуток складає 19802,24 грн.

Задача 2.

Необхідна виробітка: 858 тис. м3.

Планова виробітка на одну машину: 60 тис. м3.

Наявний парк машин: 10.

Середній коефіцієнт перевиконання норм: 1,1.

Загальна планова виробітка:

60 тис. м3/машину * 10 машин = 600 тис. м3.

Відхилення від плану:

858 тис. м3 - 600 тис. м3 = 258 тис. м3.

З урахуванням коефіцієнта перевиконання норм, загальна виробітка машин повинна становити:

600 тис. м3 * 1,1 = 660 тис. м3.

Тому для досягнення планової виробітку необхідно ще:

858 тис. м3 - 660 тис. м3 = 198 тис. м3.

Оскільки планова виробітка однієї машини складає 60 тис. м3, то необхідно додатково:

198 тис. м3 / 60 тис. м3/машину ≈ 3,3 машини.

Отже, потрібно додатково 4 екскаватора.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: Krasotka1880