СРОЧНО ДАЮ 100б
Завдання: користуючись пам'яткою "як скласти історичний портрет", використовуючи різні джерела інформації вам необхідно скласти портрет князя Костянтина Острозького. Як скласти історичний портрет
1. Як відбувалося становлення особистості історичного діяча?
1.1. Де і коли він народився?
1.2. Де і в яких умовах жив, зростав, виховувався?
1.3. Як формувалися його погляди? 2. Особисті якості й риси характеру. 2.1. Як особисті якості діяча впливали на його діяльність?
2.2. Які з його особистих якостей вам подобаються, а які ні?
3. Діяльність історичного діяча.
3.1. Схарактеризуйте основні справи його ЖИТТЯ.
3.2. Які успіхи й невдачі були в його справах?
3.3. Які верстви населення підтримували його діяльність, а які ні, і чому?
3.4. Хто був його друзями, а хто ворогами, і чому?
3.5. Якими були наслідки його діяльності: а) для сучасників; б) для нащадків.
3.6. За що людство пам'ятає цю лю у?
4. Яке ваше особисте ставлення до історичного діяча?
4.1. Які почуття викликає у вас його діяльність?
4.2. Як ви ставитеся до засобів і методів його діяльності? Обгрунтуйте свою позицію.
Ответы
Відповідь:
Пояснення:
Василь Констянтин Острозький з’явився на світ 2 лютого 1526 року в місті Турів в родині великого литовського гетмана. Констянтин Острозький був єдиним спадкоємцем свого батька і отримав у спадщину великі маєтки з землями на Київщині, Волині, Галичині та Поділлі, а також земельні наділи в Чехії та Угорщині. Завдяки високому положенні в суспільстві він отримав прекрасну освіту.
В 1550 році від отримав від литовського князя посаду володимирського старости і волинського маршалка. В цьому ж році Острозьський взяв шлюб з дочкою Яна Тарновського (майбутнього коронного гетьмана), Софію.
В 1559 р ці князь стає київським воєводою. Значну увагу приділяв обороні своїх земель від набігів татар – він утримував 20-тисячне військо власним коштом, успішно відбиваючи напади ворогів. Князь Костянтин Острозький уславився як полководець у війнах з ворогами, особливо відзначився в битві під Оршею 1514 року.
Справа в тому, що в 1512 році князь Московії Василій III розпочинає чергову війну проти Великого князівства Литовського, Жямайтійського та Руського. Василій бажав отримати в свої володіння західні литовські землі, Полісся, Білорусь, Поділля, територію центрально-українських земель і Смоленщину. Мудрими стратегічними діями він розбив Московського царя вщент, забезпечивши східному фронту більше ніж 40 років миру.
Також проводив колонізаторську енергійну політику на сусідніх територіях Брацлавщини та Київщини, засновував нові слободи, міста та замки. Його неофіційно називали «некоронованим королем Русі».
Серед його найважливіших здобутків – це заснування шкіл у Володимирі-Волинському та Турові, Острозької академії. Завдяки сприянню Острозського було зібрано велику бібліотеку західноєвропейської та грецької богословської літератури, словники, передруки античних творів, граматики та космографії. У 1575 році Константин Острозький організовує друкарні і запрошує відомого друкаря Івана Федорова.
Не забував князь і про українське православ’я, виступаючи проти об’єднання православних і католиків і засуджував рішення Берестейського собору.
Наприкінці свого життя Костянтин Острозький був найбільшим землевласником Речі Посполитої після короля. Йому належало 2760 сіл та 80 міст. За його ініціативи багато міст отримали магдебурзьке право. Він поселився в Дубенському замку. Помер великий князь Константин Острозький 24 лютого 1608 року в Острозі.