Предмет: История, автор: polozanna959

Взаємодія візантійської, слов'янської та європейської культурних традицій. Виникнення слов'янської писемності. Кирило і Мкфодій

Ответы

Автор ответа: tkachukinna13
4

Объяснение:

Головною передумовою виникнення слов'янської писемності в ІХ столітті була необхідність забезпечити більш ефективну місійну та просвітницьку роботу православних місіонерів серед слов'янських народів. У той час, у країнах Заходу Європи, зокрема в Римській імперії та її наслідниках, була широко поширена латинська графіка, а в Візантії - грецька. Але ці писемності були незрозумілі та недоступні для більшості слов'янських народів. Тому була створена слов'янська писемність на основі глаголиці та кирилиці, що дозволило більш ефективно проводити місійну та просвітницьку роботу серед населення.

Кирило та Мифодій

Брати Кирило і Мефодій були видатними вченими і мислителями ІХ століття. Народилися вони в місті Солун (сучасна Греція), але протягом життя подорожували Європою і здобули багато знань про різні культури та мови. У 862 році їх запросив до свого князівства великий князь Київської Русі Ростислав, який просив їх створити писемність для слов'янської мови. Брати прийняли запрошення і розробили глаголицю - першу писемну форму для слов'янської мови. Пізніше, на прохання візантійського імператора Михайла III, вони створили нову форму писемності - кирилицю. Кирило та Мефодій також переклали багато християнських текстів на слов'янську мову, що сприяло розвитку культури та освіти на Русі та в інших слов'янських країнах. Вони заснували перші школи та монастирі, де навчали людей читати та писати за допомогою нової писемності. Сьогодні Кирило та Мефодій вважаються захисниками культури та освіти, а їхній внесок в розвиток слов'янської писемності є надзвичайно важливим.

Похожие вопросы
Предмет: Немецкий язык, автор: nk7221746