Предмет: Химия,
автор: sergeigolubenko10309
50 БАЛІВ
Обчисліть масу кальцій нітрату, що утворився в результаті взаємодії 50 г 10 %-го розчину нітратної кислоти з кальцій оксидом.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Рівняння реакції: CaO + 2HNO3 → Ca(NO3)2 + H2O
Молярна маса Ca(NO3)2 = 164 г/моль Молярна маса CaO = 56 г/моль Молярна маса HNO3 = 63 г/моль
Спочатку знайдемо кількість речовини кальцій оксиду, що була використана: n(CaO) = m(CaO) / M(CaO) = 50 г / 56 г/моль = 0,89 моль
З рівняння реакції видно, що на 1 моль CaO утворюється 1 моль Ca(NO3)2. Отже, кількість речовини Ca(NO3)2, яка утворилась: n(Ca(NO3)2) = n(CaO) = 0,89 моль
Обчислимо масу Ca(NO3)2, яка утворилась: m(Ca(NO3)2) = n(Ca(NO3)2) × M(Ca(NO3)2) = 0,89 моль × 164 г/моль = 146,96 г
Отже, маса кальцій нітрату, що утворилась в результаті взаємодії 50 г 10%-го розчину нітратної кислоти з кальцій оксидом, дорівнює 146,96 г.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: alinamoroz909
Предмет: История,
автор: sokerchaknastya
Предмет: Математика,
автор: Аноним
Предмет: География,
автор: ostvaldelodi467
Предмет: Алгебра,
автор: kravanikita67