Предмет: Українська мова, автор: Kroccvord

Спишіть, поставте необхідні розділові знаки, визначте вид часток.


Україно я тебе покличу лиш ім’ям єдиним, лиш ім’ям. (А.Малишко.) Скажи Кавказе чи не від крові почервоніли гори вікові? Чи не отут карався Прометей за той вогонь, що викрав для людей? (В.Швець.) Гнобителю й злій ненажері у тьмі люд тримати б, у млі. (П.Тичина.) Чи не дурю себе я знову своїм химерним добрим словом? (Т.Шевченко.) Адже нема товариство без імені зла! (Б.Олійник.) Тож не забудь, що гірше не бува, аніж докору людського слова. (О.Довгий.) Нехай золою стане все старе і порохом розвіється по світу. (П.Перебийніс.)

СРОЧНОООООО​

Ответы

Автор ответа: olejniksarianna
0

Ответ:

Україно, я тебе покличу лиш ім’ям єдиним, лиш ім’ям. (А.Малишко.) Скажи ,Кавказе, чи не від крові почервоніли гори вікові? Чи не отут карався Прометей за той вогонь, що викрав для людей? (В.Швець.) Гнобителю, й злій ненажері у тьмі люд тримати б, у млі. (П.Тичина.) Чи не дурю себе я знову своїм химерним, добрим словом? (Т.Шевченко.) Адже нема товариство без імені зла! (Б.Олійник.) Тож не забудь, що гірше не бува, аніж докору людського слова. (О.Довгий.) Нехай золою стане все старе і порохом розвіється по світу. (П.Перебийніс.)

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: dsfhjkfdahjafdsyiter
МЕГА МОЗГ ПОМОГИ СРОЧНО ОСТАЛСЯ ЧАС
Гійом Левассер де Боплан З «Опису України» 1651 року

«Тутешні селяни заслуговують на співчуття. Вони мусять працювати власноруч і зі своїми кіньми три дні на тиждень на користь свого пана, а також сплачувати йому, залежно від наділу, який тримають, певну кількість буассо (міра ваги ) зерна, багато каплунів, курей, гусей і курчат перед Великоднем, Трійцею і Різдвом. Крім того, повинні возити дрова для потреб свого пана та виконувати тисячі інших повинностей, не кажучи про гроші, які пани від них вимагають, а також збирають десятину з баранів, свиней, меду, всіляких плодів, а кожного третього року — третього вола.
Але й це не найважливіше, оскільки пани мають необмежену владу не тільки над їхнім майном, але й над їхнім життям; Тому як трапляється, то ці бідні селяни потрапляють у повну залежність до злих панів та опиняються ще в жалюгіднішому стані, ніж каторжани на галерах. Таке рабство й призводить до того, що багато хто тікає, а найвідважніші з них подаються на Запорожжя...»

Завдання:
1. Перерахуйте види селянських зобов’язань перед панами.
2. Як селяни боролися зі своїм становищем?

2. Використовуючи текст підручника та додаткові джерела інформації, дайте характеристику станів суспільства: шляхта, духівництво, міщани, селяни
Предмет: ОБЖ, автор: kizartem397