Предмет: Экономика, автор: gipa22

Имеется две отрасли производства, в которые вложен капитал по 100 д.ед. с органическим строением соответственно по отраслям: 4:1 и 3:2. Норма прибавочной стоимости - 200%. Определите стоимость продукции в каждой отрасли.

Ответы

Автор ответа: rabeckarina226
0

Для того, щоб розрахувати стоимість продукції в кожній з двох вказаних отраслей, спочатку необхідно розрахувати вартість виробництва.

Згідно з умовою, в обох випадках капітал вкладено в кількості 100 д.ед. Однак, в обох випадках відсоткова норма додаткової вартості складає 200%. Це означає, що кожен робітник в кожній з вказаних отраслей створює продукцію, вартість якої дорівнює 2 рази більше його заробітної плати.

У першій отраслі органічне відношення капіталу становить 4:1, що означає, що для виробництва одиниці продукції витрачається капітал у вартості 4 д.ед. і капітал у вартості 1 д.ед. У цьому випадку, для виробництва 100 д.ед. продукції необхідно витратити:

100 д.ед. / 4 = 25 одиниць капіталу вартістю 4 д.ед.

25 д.ед. капіталу вартістю 4 д.ед. = 100 д.ед.

Отже, загальна вартість продукції в першій отраслі становить 100 д.ед.

У другій отраслі органічне відношення капіталу становить 3:2, що означає, що для виробництва одиниці продукції витрачається капітал у вартості 3 д.ед. і капітал у вартості 2 д.ед. У цьому випадку, для виробництва 100 д.ед. продукції необхідно витратити:

100 д.ед. / 3 = 33,33... одиниць капіталу вартістю 3 д.ед.

33,33... д.ед. капіталу вартістю 3 д.ед. = 100 д.ед.

Отже, загальна вартість продукції в другій отраслі становить 100 д.ед.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: inzubagit
Предмет: Музыка, автор: korneichukkatenka