Предмет: Химия, автор: hakuta

Обчислити масовому частку етанової кислоти в розчин масою 300 г якщо на його нейтралізацію витратили розчин калій гідроксиду масою 250 г з масовою часткуою лугу 11,2%

Ответы

Автор ответа: vanyakote2010
0

Ответ:

Объяснение:

Спочатку знайдемо кількість моль калій гідроксиду:

n(KOH) = m(KOH) / M(KOH) = 250 г / 56.1 г/моль ≈ 4.46 моль

Так як кількість моль етанової кислоти буде дорівнювати кількості моль калій гідроксиду, то:

n(CH3COOH) = 4.46 моль

Загальна маса розчину CH3COOH буде:

m(CH3COOH) = n(CH3COOH) * M(CH3COOH) = 4.46 моль * 60.05 г/моль ≈ 267.6 г

Тоді масова частка етанової кислоти в розчині буде:

% = (m(CH3COOH) / m(розчину)) * 100% = (267.6 г / 300 г) * 100% ≈ 89.2%

Отже, масова частка етанової кислоти в розчині становить близько 89.2%.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: otrofymchuk2012
Предмет: История, автор: Anelkis19