Предмет: Химия, автор: fulleniy

обчисліть масу осаду (г) добутого в результаті зливання розчину массою 200г з масовою часткою купрум сульфату 40% з розчином масою 200г масовою часткою натрій гидроксиду 20%

Ответы

Автор ответа: saraymisa73
1

Объяснение:

Спочатку знайдемо, яка кількість купрум сульфату міститься у розчині:

200 г * 0,4 = 80 г купрум сульфату

Далі знайдемо, яка кількість натрій гідроксиду міститься у розчині:

200 г * 0,2 = 40 г натрій гідроксиду

Оскільки купрум сульфат і натрій гідроксид реагують у розмірі 1:2, то весь купрум сульфат буде вичерпано при реакції з 80 г * 2 = 160 г натрій гідроксиду. Відповідно, буде залишок 40 г натрій гідроксиду.

У реакції між купрум сульфатом і натрій гідроксидом утворюється осад Cu(OH)2, який має молекулярну масу 97,6 г/моль.

Молярна маса Cu(OH)2 = 63,5 г/моль (найближче ціле число до молярної маси Cu)

+ 2 * 16,0 г/моль (молярна маса О) + 2*1,0 г/моль (молярна маса Н)

= 63,5 г/моль + 32,0 г/моль + 2,0 г/моль

= 97,6 г/моль

Тепер можемо обчислити масу осаду у реакції:

40 г натрій гідроксиду залишиться незадіяним

Маса Cu(OH)2 = кількість молей * молярна маса

Кількість молей = маса CuSO4 / молярна маса CuSO4 * 1 / 1 (Купрум сульфат та Cu(OH)2 відносяться один до одного у співвідношенні 1:1)

= 80 г / 159,6 г/моль * 1 моль / 1 моль

= 0,501 моль

Маса Cu(OH)2 = 0,501 моль * 97,6 г/моль

= 48,8 г

Отже, маса осаду, який утворюється під час реакції, дорівнює 48,8 г.

Похожие вопросы
Предмет: Информатика, автор: rianasamikova7
Предмет: Английский язык, автор: lerabevzuk7
Предмет: География, автор: pmqjbjmcgs
Предмет: Химия, автор: borya4945