Предмет: Химия,
автор: mfartusnyj633
Магній оксид масою 20 г повністю прореагував з сульфатною кислотою. Обчисліть масу сульфатної кислоти, що вступила в реакцію
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь:
48,7 г
Пояснення:
Реакція між магнієм оксидом (MgO) та сульфатною кислотою (H2SO4) може бути записана як:
MgO + H2SO4 -> MgSO4 + H2O
Молекулярна маса MgO дорівнює:
24,3 + 16 = 40,3 г/моль
Отже, 20 г MgO дорівнює:
20/40,3 = 0,496 молям MgO
Оскільки реакція відбувається у співвідношенні 1:1, то в реакцію вступило також 0,496 моля H2SO4.
Молекулярна маса H2SO4 дорівнює:
2 * 1 + 32,1 + 4 * 16 = 98,1 г/моль
Отже, маса сульфатної кислоти, що вступила в реакцію дорівнює: 0,496 * 98,1 = 48,7 грамам.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: Аноним
Предмет: Українська мова,
автор: sergeevau709
Предмет: Физика,
автор: alina20pereganitch
Предмет: Английский язык,
автор: yslepov