люкозу масою 360 г піддали спиртовому бродінню.знайти об'єм спирту,якщо його вихід 85%
Ответы
Під час спиртового бродіння глюкоза перетворюється на етанол і вуглекислий газ. Рівняння реакції можна записати так:
C6H12O6 → 2 С2Н5ОН + 2 СО2
За рівнянням реакції, одна молекула глюкози дає 2 молекули етанолу. Звідси можна обчислити кількість молекул етанолу, які утворилися:
кількість молекул етанолу = 2 × (маса глюкози / молярна маса глюкози) = 2 × (360 г / 180,16 г/моль) ≈ 3,996 моль
Так як вихід спирту становить 85%, то можемо знайти масу спирту:
маса спирту = 0,85 × (маса глюкози / 2) = 0,85 × (360 г / 2) ≈ 153 г
За молярною масою етанолу можна обчислити кількість молекул етанолу, яка відповідає знайденій масі спирту:
кількість молекул етанолу = маса спирту / молярна маса етанолу = 153 г / 46,07 г/моль ≈ 3,32 моль
Тепер за допомогою стандартного об'єму моля газу за нормальних умов (22,4 л/моль) можна визначити об'єм спирту:
об'єм спирту = кількість молекул етанолу × 22,4 л/моль = 3,32 моль × 22,4 л/моль ≈ 74,4 л
Отже, об'єм спирту, який утворився під час спиртового бродіння, складає близько 74,4 л.