Предмет: Физика, автор: sofiabelocerkovskaa0

всем физикам, ку-ку!Помогите пожалуйста. Визначте вагу дівчинки масою 45 кг, яка проїжджає на санках нижню

точку яру, радіусом 10 м, зі швидкістю 6 м/с.​

Ответы

Автор ответа: arsenchik45
0

Ответ:

Запишемо формулу для центростремительної сили:

Fцс = mv² / r

де Fцс - центростремительна сила, m - маса тіла, v - швидкість тіла, r - радіус кривизни траєкторії руху тіла.

Задана маса дівчинки m = 45 кг, радіус кривизни траєкторії руху r = 10 м, швидкість v = 6 м/с. Підставляємо значення в формулу і отримуємо:

Fцс = (45 кг) * (6 м/c)² / 10 м

Fцс = 1620 Н

Таким чином, центростремительна сила, яка діє на дівчинку на нижній точці яру, дорівнює 1620 Н. Для визначення ваги дівчинки використаємо другий закон Ньютона:

F = ma

де F - сила, яка діє на тіло, m - маса тіла, a - прискорення тіла.

В даному випадку на тіло діє дві сили - вага m*g тіла і центростремительна сила Fцс. Прискорення тіла по модулю на нижній точці руху відомо і дорівнює прискоренню вільного падіння g:

a = g = 9,8 м/с²

Запишемо закон Ньютона для дівчинки на нижній точці руху:

m*g - Fцс = m*a

Підставляємо відомі значення і знаходимо вагу дівчинки:

m*g - 1620 Н = 45 кг * 9,8 м/с²

m*g = 2121 Н

m = 2121 Н / 9,8 м/с² ≈ 216,3 кг

Отже, вага дівчинки становить близько 216,3 кг.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: atima9119
Предмет: Русский язык, автор: sultanbaeva240185
Предмет: Английский язык, автор: nastaburdasova