Яку роль в нашому організмі виконують білки, жири, вуглеводи та вітаміни?
Ответы
Ответ: білки-Будова, властивості і функції. "У всіх рослинах і тваринах присутня якась речовина, яка без сумніву є найважливішою зі всіх відомих речовин живої природи і без якої життя було б на нашій планеті неможлива. Цю речовину я назвав - протеїн". Так писав ще в 1838 році голландський біохімік Жерар Мюльдер, який вперше відкрив існування в природі білкових тіл і сформулював свою теорію протеїну. Слово "протеїн" (білок) походить від грецького слова "протейос", що означає "той, що займає перше місце". І справді, все живе на землі містить білки.
Вуглеводи або сахариди - одна з основних груп органічних сполук організму. Вони є первинними продуктами фотосинтезу і початковими продуктами біосинтезу інших речовин в рослинах (органічні кислоти, амінокислоти), а також містяться в клітках всіх інших живих організмів.
Жири-Жири, як і вуглеводи, є в першу чергу енергетичним матеріалом і використовуються організмом як джерело енергії.
При окисленні 1г жиру кількість енергії, що звільняється, в два із гаком разу більше, ніж при окисленні такої ж кількості вуглеців або білків.
В органах травлення жири розщеплюються на гліцерин і жирні кислоти. Гліцерин всмоктується легко, а жирні кислоти тільки після омилення.
При проходженні через клітки слизистої оболонки кишечника з гліцерину і жирних кислот знов синтезується жир, який поступає в лімфу. Що утворився при цьому жир відрізняється від спожитого.
Вітаміни є каталізаторами біохімічних процесів: прискорюють обмін речовин, ріст клітин тощо. У кожної з цих речовин кілька назв — тривіальні (наприклад, вітамін Е), хімічні та медичні. Кожен вітамін виконує свою важливу функцію і має денну норму.
Объяснение:ПЖ ПОСТАВЬ КОРОНУ
Жири виконують захисну, теплоізолюючу функцію, а також є основним живильним компонентом для клітин нервової системи. Наш мозок, наприклад, на 60% складається з жирів. Разом із ними наше тіло отримує також вітаміни, незамінні жирні кислоти (тобто такі, що не виробляються організмом, а надходять лише з продуктів).
Вуглеводи
Більшу частину їх краще споживати в першій половині дня — на сніданок та обід. Це каші (вівсянка, гречка), макарони, картопля, хліб і т.д. А от овочі та фрукти, що також містять цей компонент, можна їсти на полуденок та вечерю, оскільки вони складаються переважно з клітковини та трохи з вуглеводів.