Яку силу треба прикласти до каменя вагою 3кН і об'ємом 100дм3, щоб підняти його у воді? з дано
Ответы
Объяснение:
Для вирішення цієї задачі необхідно знати густину води. Зазвичай, при розв'язанні подібних задач використовують значення густини води при кімнатній температурі, яке дорівнює 1000 кг/м³.
Для знаходження сили, яку необхідно прикласти до каменя для його підняття у воді, використовується закон Архімеда: сила, з якою тіло витісняє рідину, дорівнює вазі рідини, яку воно витісняє.
Таким чином, для знаходження сили, яку необхідно прикласти до каменя для його підняття у воді, необхідно спочатку знайти масу води, яку витісняє камінь. Для цього необхідно обчислити об'єм води, який займає камінь:
об'єм каменя = 100 дм³ = 0,1 м³
тому об'єм води, який витісняє камінь, також дорівнює 0,1 м³.
Маса води, яку витісняє камінь, може бути обчислена за формулою:
маса = об'єм * густина
Отже, маса води, яку витісняє камінь, дорівнює:
маса = 0,1 м³ * 1000 кг/м³ = 100 кг
Закон Архімеда стверджує, що сила, з якою тіло витісняє рідину, дорівнює вазі рідини, яку воно витісняє. Тому сила, яку необхідно прикласти до каменя для його підняття у воді, дорівнює масі води, яку витісняє камінь:
сила = маса * прискорення вільного падіння
У даному випадку прискорення вільного падіння можна прийняти рівним 9,8 м/с².
Отже, сила, яку необхідно прикласти до каменя для його підняття у воді, дорівнює:
сила = 100 кг * 9,8 м/с² = 980 Н
або
сила = 0,3 кН * 9,8 м/с² = 2,94 Н
Відповідь: для підняття каменя вагою 3 кН і об'ємом 100 дм³ у воді необхідно прикласти силу, яка дорівнює близько 2,94 Н.
P=3000 H
V=100*10^-3 м^3
F-?
——————————
F(a)=ρgV=1000*10*100*10⁻³=1000 H
P1=P-F(a)=3000-1000=2000 H