Предмет: Українська мова, автор: bobrbobrovic491

Перепишіть, розставляючи пропущені коми. Визначте та під- кресліть у реченнях граматичні основи. Поясніть наявність і відсутність коми перед сполучником і. 1. Дуби гойдались, і тремтіли клени (М. Вінграновський). 2. Несу в душі цвіт вишні і калини (Т.Север- нюк). 3. Грім гуркоче, і руда хмара лiвим крилом обійма небо (М. Коцю- бинський). 4. Люблю я день і покло- няюсь грому (А. Малишко). 5. Срi- бен дощик проливається іскристо, і веселка обіймає небокрай (П. Пере- бийніс). 6. Веселка весельця в ставок опустила і сонячні скельця в ставку намочила. (В. Кравчук). MA​

Ответы

Автор ответа: alinazinoveva1211
1

Ответ:

  1. Дуби гойдались, і тремтіли клени. (Граматичні основи: гойдались, тремтіли)
  2. Несу в душі цвіт вишні і калини. (Граматичні основи: несу, відсутній присудок оскільки речення у формі інфінітива)
  3. Грім гуркоче, і руда хмара лiвим крилом обіймає небо. (Граматичні основи: грім гуркоче, хмара обіймає)
  4. Люблю я день, і покло- няюсь грому. (Граматичні основи: люблю, поклоняюсь)
  5. Срi- бен дощик проливається іскристо, і веселка обіймає небокрай. (Граматичні основи: дощик проливається, веселка обіймає)
  6. Веселка весельця в ставок опустила, і сонячні скельця в ставку намочила. (Граматичні основи: веселка опустила, скельця намочила)

Пояснення наявності і відсутності коми перед сполучником "і": Кома ставиться перед сполучником "і", коли він позначає новий підрядний член речення (наприклад, Вона зайшла до крамниці, і купила хліб). Кома не ставиться, якщо сполучник "і" з'єднує дві прості речення, які можуть бути окремими, і вони зв'язані між собою внаслідок контексту (наприклад, Вона зайшла до крамниці і купила хліб).

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: stepandushkin135
Предмет: Физика, автор: Fffaiamanbek