КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ІСТОРІЇ
УКРАЇНИ ЗА II СЕМЕСТР, Розділ V,
пар. 24-28. Питання: 1) Одним-
двома реченнями визначте внесок
в історію Західної України а) В.
Нагірного; б) Ю. Романчука; в) Ю.
Бачинського. 2) Назвіть провідні
галузі промисловості Західної
України в другій половині XIXст.
Чим був обумовлений їх розвиток?
3) Визначте о деï таких
суспільно-політичних течій Західної
України, як: а) старорусини; б)
народовці. 4) Коли та як було
утворено Товариство "Просвіта"?
Назвіть форми його діяльностті. 5)
Коли та як було утворено Наукове
товариство ім. Т. Шевченка? Назвіть
історичну роль цього товариства. 6)
На яких позиціях була укладена
угода " Нова ера"? Які позитивні
наслідки вона мала? 7) Повна назва
трьох основних політичних партій
Східної Галичини кінця ХІХст.
Визначте спільне та відмінне між
ними. За 1, 2, 3, 6, 7 питання- по 2. ,
за 4 і 5 питання -по 1б.
Ответы
Ответ:
1) а) В. Нагірний був видатним українським письменником, громадським діячем та політиком, який активно боровся за права українського народу в Австро-Угорській імперії. Він заснував Українську радикальну партію та був одним з лідерів українського національного руху.
б) Ю. Романчук був українським фольклористом, етнографом та письменником, який зібрав та опублікував велику кількість українських народних пісень та казок. Він також займався вивченням української етнографії та історії.
в) Ю. Бачинський був українським політиком та громадським діячем, який активно боровся за права українців в Австро-Угорській імперії. Він був одним з лідерів Української національної демократичної партії та займався організацією української освіти та культури.
2) Провідні галузі промисловості Західної України в другій половині XIX ст. були текстильна, цукрова та деревообробна промисловість. Розвиток цих галузей був обумовлений наявністю великих ресурсів сировини та енергетичних ресурсів, а також сприятливими умовами для розвитку промисловості в рамках Австро-Угорської імперії.
3) а) Старорусини були суспільно-політичною течією, яка боролася за права українців в Австро-Угорській імперії та прагнула до створення української національної держави.
б) Народовці були суспільно-політичною течією, яка активно боролася за національні права українців в Австро-Угорській імперії та прагнула до створення федеративної монархії з українською автономією.
4) Товариство "Просвіта" було утворено в 1868 році в Львові з метою організації української освіти та культури. Формами його діяльності були організація народних читань, видача періодичних видань, створення бібліотек та лекторіїв.
5) Наукове товариство ім. Т. Шевченка було утворено в 1873 році в Львові з метою популяризації науки та культури серед української громади. Його історична роль полягала в підтримці та розвитку української науки, літератури та культури, а також у збереженні національної ідентичності українців в умовах Австро-Угорської імперії.
6) Угода "Нова ера" була укладена в 1900 році між українськими політичними партіями та австрійською владою. Угода передбачала створення української автономії в межах Австро-Угорської імперії та забезпечення прав українців на культурний та національний розвиток. Позитивними наслідками угоди були збереження української культури та мови, а також зміцнення позицій української громади в Австро-Угорській імперії.
7) Три основні політичні партії Східної Галичини кінця ХІХ ст. були Галицько-руська народна партія, Руська народна партія та Українська радикальна партія. Спільним для них було прагнення до захисту національних прав українців та до створення української національної держави. Відмінним між ними було політичне світосприйняття та підходи до досягнення цих цілей.