Предмет: Українська мова, автор: nakon2000

Прочитайте текст, випишіть складнопідрядні речення, визначте їх тип. Підкресліть предикативні центри, охарактеризуйте сполучні засоби.

Дiд Захарко був коваль, хоч я нiколи не бачив, аби вiн щось кував. Все моє життя вiн ходив повз нашу хату з цiлим снопом довгих вудок i так гупав чобiтьми, що ми прокидалися вночi, як од грому, коли вiн повертався часом з рибалки. У нього були великi чоботи i такi важкi ноги, що, здавалося, пiд ним вгиналася земля. I ходив вiн трохи нiби присiдаючи, як на сiнi чи на ступi. Борода в нього була, як i в нашого дiда, зовсiм уже сива, тiльки посерединi, там, де був рот, неначе ткнуло щось рудим квачем. Пiсля рибалки дiд Захарко запалював цигарку i довго сидiв бiля хати на колодцi, дивлячись в одну точку, немовби на поплавок. Курив вiн такий лютий тютюн, що коло нього нiхто не мiг стояти близько. Його обходили кури й поросята. Собаки оббiгали городами, а невiстка Галька спала в коморi, i часто бiдкалася нашiй матерi, що дiд її задушить своїм тютюном, i викидала його свитку надвiр. Казали, що Захаркового запаху боялась навiть риба i тому погано клювала. Дiда здалека було чути нюхом. Коли вiн проходив повз нашу хату, над вулицею довго висiв тютюновий слiд. Сей слiд тютюновий висiтиме ще колись в моїх картинах про рiдну землю, де складе мiй предок востаннє всi свої мозолi поверх бiлої сорочки пiд яблунею серед яблук i груш, i морква житиме в картинах, i грiх, i бабинi прокляття, а тим часом iду я, засмучений хлопчик, до старого коваля спокутувати перший грiх.

Ответы

Автор ответа: stden09092011
0

Ответ:

Дiд Захарко був коваль, хоч я нiколи не бачив, аби вiн щось кував.

складнопідрядне речення, безсполучникове, другорядне.

Предикативний центр: був коваль.

Все моє життя вiн ходив повз нашу хату з цiлим снопом довгих вудок i так гупав чобiтьми, що ми прокидалися вночi, як од грому, коли вiн повертався часом з рибалки.

складнопідрядне речення, з'єднане засобом зв'язку "і".

Предикативні центри: ходив повз нашу хату, гупав чобітьми, прокидалися вночі, повертався з рибалки.

У нього були великi чоботи i такi важкi ноги, що, здавалося, пiд ним вгиналася земля.

складнопідрядне речення, з'єднане сполучником "і".

Предикативні центри: були чоботи, вгиналася земля.

I ходив вiн трохи нiби присiдаючи, як на сiнi чи на ступi.

просте речення.

Борода в нього була, як i в нашого дiда, зовсiм уже сива, тiльки посерединi, там, де був рот, неначе ткнуло щось рудим квачем.

складнопідрядне речення, з'єднане засобом зв'язку "як".

Предикативні центри: була борода, неначе ткнуло щось рудим квачем.

Пiсля рибалки дiд Захарко запалював цигарку i довго сидiв бiля хати на колодцi, дивлячись в одну точку, немовби на поплавок.

складнопідрядне речення, з'єднане засобом зв'язку "і".

Предикативні центри: запалював цигарку, сидів на колодці, дивився в одну точку.

Курив вiн такий лютий тютюн, що коло нього нiхто не мiг стояти

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: zxcloh737
Предмет: Русский язык, автор: gjdfh89