Помогите пожалуйста Укр мова 5 клас
Ответы
Відповідь:
1. Ознаки : Предикативність, модальність, відносна закінченість змісту речення, граматична організація речення, логічна сутність речення, інтонаційна завершеність речення .
2. За метою висловлювання речення бувають : розповідні; питальні; спонукальні.
3. Граматична основа (предикативний центр) речення — основна частина (структурна схема) речення, що складається з його головних членів: підмета і присудка.
4. Другорядні члени речення: додаток, означення, обставина.
5. Додаток — це другорядний член речення, що означає предмет, на який спрямована дія або щодо якого ця дія відбувається.
Означення — це другорядний член речення, який називає ознаку предмета і відповідає на запитання який? чий? котрий? скількох?
Обставина — це другорядний член речення, який указує на час, місце, причину, умову, мету дії, спосіб її виконання.
6. Пояснюють або уточнюють головні члени речення й залежать від них.
7. Речення, що складається тільки з головних членів, називається непоширеним, а речення, у яких, крім головних членів, є інші члени, називаються поширеними
Ответ:
1. Смислова закiнченiсть, предикативнiсть, модальнiсть, iнтонацiйна закiнченiсть, наявнiсть граматичного i смислового зв'язку всiх його компонентiв, наявнiсть головних членiв.
2. Розповідні; питальні; спонукальні.
3. Основна частина (структурна схема) речення, що складається з його головних членів: підмета і присудка, — чи одного з них.
4. Додаток, означення й обставина.
5. Додаток - це другорядний член речення, виражений іменником або займенником. Доповнення позначає предмет або особу, яка є об'єктом дії, вираженої присудком. Відповідає питання непрямих відмінків.
Означення - це другорядний член пропозиції, що означає ознака, якість, властивість предмета. Відповідає на запитання: який? Котрий? чий?
Обставина - це другорядний член пропозиції, що залежить від присудка і позначає ознака дії або ознака іншої ознаки.
6. Другорядні члени речення — це додатки, означення, обставини. Вони пояснюють або уточнюють головні члени речення й залежать від них.
7. Непоширеним називається речення, що складається тільки з головних членів — підмета й присудка, а коли э i другоряднi - то воно називається поширеним.