Предмет: Химия, автор: Liza1864

Обчисліть, яка маса метанової кислоти необхідна для отримання 22,2 г етилметаноату.
У відповіді вкажіть число і одиниці вимірювання. ​

Ответы

Автор ответа: krosnik80
0

Ответ:

Необхідна маса метанової кислоти для отримання 22,2 г етилметаноату дорівнює 15,1 г. Одиниці вимірювання - грами (г).

Объяснение:

Реакція отримання етилметаноату (CH3COOCH2CH3) відбувається за наступною рівнянням:

CH3COOH + CH3CH2OH → CH3COOCH2CH3 + H2O

Молярна маса етилметаноату: M(CH3COOCH2CH3) = M(C) + 3M(H) + M(O) + 2M(C) + 5M(H) + M(O) = 88 г/моль

Маса метанової кислоти, що потрібна для отримання 22,2 г етилметаноату:

n = m:M = 22,2 г : 88 г/моль = 0,252 моль

За рівнянням реакції 1 моль метанової кислоти дає 1 моль етилметаноату. Тому необхідна маса метанової кислоти:

m = n×M = 0,252 моль × 60 г/моль = 15,1 г

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: 4d25cvw9kn
Предмет: Английский язык, автор: era398