Даю 200 Балов!!! Срочно!!!
(В профиле такой же вопрос на 100 балов)
Творче завдання. Напишіть есе
1. «..І ти, і я — ми обоє повинні змінитись...». Родинне життя Нори і Торвальда (за п'єсою Г. Ібсена "Ляльковий дім").
Ответы
Ответ:
П'єса "Ляльковий дім" Генріка Ібсена змальовує життя Нори та Торвальда Гельмерів, яке, на перший погляд, є ідеальним. Вони щасливі, мають трохи дітей, хорошу роботу, властивості і все необхідне для життя. Але при уважнішому дослідженні, виявляється, що це ідеальне життя ґрунтується на брехні, підробці та злочині.
У цій п'єсі, Нора - жінка, яка весь свій час була залежною від Торвальда та жертвувала всім для задоволення його потреб. Вона була нездатна бачити своє майбутнє, а її щастя було пов'язане з щастям Торвальда. Але на початку п'єси, вона починає розуміти, що вона має своє власне життя та бажання. Вона хоче бути незалежною, мати власні думки та почуття. Це приводить до того, що вона вчиняє злочин, щоб зберегти свою сім'ю та ілюзію про ідеальне життя.
Торвальд з іншого боку, представляє домінуючу чоловічу культуру того часу. Він вимагає покори своєї дружини та має надію, що вона буде слухати його та виконувати його бажання. Він не розуміє, що Нора має свої власні почуття та бажання, та він єдино правильний. Але в кінці п'єси, коли Торвальд дізнається про злочин Нори, він змінює свою думку та бачення. Він розуміє, що він так само повинен змінитись, як і Нора.
Отже, п'єса "Ляльковий дім" показує нам, що необхідності в зміні, якщо ми хочемо мати здорові стосунки у родині та суспільстві. Головна героїня Нора застосовує вигадку, щоб врятувати життя свого чоловіка Торвальда, однак в результаті розуміє, що її роль у родині та суспільстві була сильно обмежена. Вона відчуває невдоволеність своїм життям, яке складається зі стереотипних ролей і обмежень, і вирішує покинути родину в пошуках себе.
П'єса показує, що у традиційному суспільстві, де стереотипні ролі чоловіка і жінки були закріплені в законах та культурі, необхідно змінюватись, щоб досягти рівності та гармонії у стосунках. Торвальд також виявляється неспроможним змінитись, він залишається затертий в своїх поглядах і стереотипах. П'єса також змушує глядачів задуматись про поняття свободи та самовизначення, і які жертви людина повинна приносити, щоб їх досягти.
Отже, п'єса "Ляльковий дім" показує нам, що зміна є необхідною у стосунках, які обмежені стереотипними ролями, і що ця зміна може бути болісною та вимагати жертв, але вона є необхідною для досягнення рівності та гармонії у суспільстві.
Объяснение:
Будь ласка