Предмет: История, автор: ccupa562

На вашу думку, що було основною мотивацією Мазепи доєднатися до Карла XVII? Аргументуйте свою думку, використовуючи історичні джерела

Ответы

Автор ответа: Liza1864
0

Ответ:

Відносини між Швецією та Московським царством були напруженими впродовж XVII-XVIII століть, що призвело до багатьох конфліктів та війн між ними. Істориками висунуто кілька гіпотез про те, що спонукало Мазепу до вступу до союзу з Карлом XVII.

Однією з можливих причин може бути особиста неприязнь Мазепи до російського царя Петра I. Історик І. Лисенко зазначає, що Мазепа був незадоволений своїм становищем в Російській імперії та прагнув зберегти свою владу та незалежність. Він також був розчарований у політиці Петра відносно України та козацького народу. Отже, Мазепа міг побачити в союзі зі Швецією можливість для свого власного збереження та захисту від Росії.

Іншою причиною можуть бути геополітичні мотиви. Багато істориків зазначають, що Мазепа не був прив’язаний до будь-якої зі сторін у конфлікті між Швецією та Росією та він прагнув досягти своїх власних цілей шляхом здійснення обережної та стратегічної політики. За цією гіпотезою, Мазепа може бути зображений як віртуозний політик, який намагався зберегти свою владу та вплив, працюючи з обома великими потужностями того часу.

Також, є думки про те, що Мазепа може бути зацікавленим у зміні політичного становища Києва та України в напрямку більшої незалежності. Оскільки Шведська імперія мала більш ліберальну політику щодо місцевих еліт та національних меншин, Мазепа може вважати її більш привабливою для своїх цілей.

Отже, можна зробити висновок, що основною мотивацією Мазепи доєднатися до Карла XVII була його прагнення зберегти свою владу та незалежність, а також можливість змінити геополітичну ситуацію України в світлі своїх стратегічних цілей.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: hinkiz
Поставити розділові знаки та підкреслити інфінітиви.
1. Виходить і камінь має силу сколихнути і дитинство і юність і нагадати сьогоднішні слова матері.

2. Ми мали мрію поїхати на канікулах у Карпати.
3. Стомилися хлопці присіли спочити.
4. Чубенко подивився на годинник і дав наказ зупинитися.
5. Олег навчив меншого брата писати й читати.
6. Черниш наказав розвантажити коней і відправити їх назад із двома бійцями.
7. Я маю право називатися вільною людиною.
8. Жити честно трудитися для людей вчили його і в школі і вдома
9. Поставивши намети на невеликій галявині ми вирушили збирати хмиз для багаття.
10. Вони прийшли послухати Сократа.
11. Шанувальники аплодувли Софіє Ротару знов і знов і просили заспівати червону роту.
12. Князь після довгих роздумів дозволив будувати новий собор на київському пагорбі.
13. Бажання вчитися як правило зʼявляється у мудрої людини.
Предмет: Математика, автор: burhantdinovadiana5
Предмет: Русский язык, автор: milanausmanova057
Предмет: Математика, автор: Tiria2442