Предмет: Физика,
автор: vmironchuk89
Камінь, масою 20 г,
випущений з рогатки, досяг
висоти 40 м і впав. Під час
"пострілу" гумовий джгут,
використаний у рогатці,
розтягнувся на 20 см.
Визначте коефіцієнт
жорсткості джгута. Опором
повітря можна знехтувати.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:Отже, коефіцієнт жорсткості джгута дорівнює 19620 Н/м.
Объяснение:Запишемо рівняння руху каменя:
mgh = (1/2)kx^2,
де m - маса каменя, g - прискорення вільного падіння, h - висота польоту, k - коефіцієнт жорсткості джгута, x - подовження джгута.
Переведемо відомості задачі до СІ:
m = 0.02 кг, g = 9.81 м/с^2, h = 40 м, x = 0.2 м.
Підставимо ці значення в рівняння і розв'яжемо його відносно k:
k = 2mgh/x^2 = 20.029.81*40/(0.2)^2 ≈ 19620 Н/м.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: philipnomer20129
Предмет: Українська мова,
автор: anastasiadubanenko
Предмет: Українська література,
автор: hoggar19751975
Предмет: Геометрия,
автор: dart2000