Предмет: Литература, автор: gonsampitor

Написати цитатну характеристику дракона Грицька, Пустельника, князя.​

Ответы

Автор ответа: nedisss
4
Князь — надзвичайно ледача людина. Він не прагне до власного розвитку й самовдосконалення, на відміну від дракона Грицька. Князь «аж переситився спокоєм», хоча іноді й хотів щось змінити. «Деколи його опановувало бажання струсити з себе оту сонливість і бездіяльність, кидався щось робити — затіє, було, собор будувати, вже й підвалини закладуть, та раптом махне рукою й більше не з’являється на будові…»Бездіяльність князя викликала в ньому постійну нудьгу. «З літами одступав сон від нього, а натомість сповзалися лихі тривоги, прокрадалися в груди сухі й сичали під горлом, як люті вужі. Безсоння зривало вночі його з ліжка і змушувало блукати, наче сновиду чи привида, лункими покоями замку, і кроки його викликали моторош у сторожі».
Описуючи дракона Грицька, автор з самого початку дає зрозуміти, що це абсолютно невинна, добра істота. «Дракон ще був зовсім молодий. Минуло вісім років, відколи він вилупився з яйця, що пролежало, може, із сотню літ у печері. Не було кому заопікуватися ним та навчити драконячого способу життя, бідолаха навіть не знав, чим повинен харчуватися, і їв собі травичку, листячко, різні там ягідки, дикі яблука й груші». Драконові було вісім років: “Дракон ще був зовсім молодий. Минуло вісім років, відколи він вилупився з яйця, що пролежало, може, із сотню літ у печері. Не було кому заопікуватися ним та навчити драконячого способу життя, бідолаха навіть не знав, чим повинен харчуватися, і їв собі травичку, листячко, різні там ягідки, дикі яблука й груші…..»
Пустельник, який у творі «Місце для дракона» став наставником та вчителем дракона, є мудрою, доброю, щирою людиною. Напевно, через ці риси йому важко було жити серед інших людей, тому він обрав життя на самоті.

Пустельник дуже цінував спілкування з драконом Грицьком, ставився до нього по-батьківському, навіть називав синком. Він до останнього дня свого життя був відданий цій незвичній дружбі. Проте, на жаль, пустельникові не вистачило мудрості, щоб врятувати невинного дракона. Причина цього полягає в тому, що він не став перешкоджати спілкуванню Грицька з князем і встановленню з ним дружніх відносин. Хоча дружніми вони були лише доти, доки князь не добився своєї підлої мети. Вмираючи, пустельник сказав дракону, що той не залишається на самоті. Тепер в нього є князь, якого він назвав непоганою людиною. Звичайно, пустельник припустився помилки. Він так хотів врятувати дракона, але йому це не вдалося. Він не очікував, що князь виявиться таким підступним. На жаль, помилка пустельника мала фатальні наслідки: за дружбу з князем нещасний дракон поплатився життям.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: sanekaleksandr78
1. Запиши слова, постав у них наголоси. Олень, вiршi, добуток, український, читання, забавка. 2. Як тн розумієш вислови? Пояснення запиши. Сім п'ятниць на тиждень Коли рак на горi свисне Як сніг на голову - Заднрати носа - 3. До слів доберн протилежні за значенням Білий - перший темний вдень - вгору - 4. Придумай свої 5 слів, щоб кожне починалося на ост. попереднього слова. Пісня - **** ... 5. Я задумала слово. У ньому перший склад такий, як перший ск ГОЛОС, другий склад такий, як другий склад у слові КОЛОСОК, такий, як перший склад у слові ВАРЕНИК. Яке слово я задумала? 6. Згрупуй споріднені (спільнокореневі) слова. Запиши утво (кожну нову групу починай писати з нового рядка). Місто, місткий, місток, місточок, міст, вмістити, вміст, містечко, ма 7. Прочитай текст. Запиши та продовж розповідь, склав речення. Добери i запиши заголовок. Маленький опеньок на тоненькiй нiжнi зібрався з силами і вис шорсткого дубового листка. Грибочок зацікавлено зиркнув напр наліво і побачив таку картину помогите пожалуйста даю 15 баллов помогите пожалуйста.​