Предмет: Физика, автор: Uliana2008god

Помогите,пожалуйста решить задания
3. Як змінився опір резистора, якщо напруга зменшилась в 4 рази?
4. Обчислити роботу, яку виконує електричний струм за 4с, якщо сила струму
10А при напрузі 100В.
5.Провести розрахунки і заповнити таблицю.
ρ, Ом∙мм 2 / м l. м S, мм 2 R, Ом
0,017 5 2

6.Скільки метрів ніхромового дроту перерізом 0,2 мм 2 потрібно для
виготовлення електроспіралі каміну, щоб при включенні в мережу напругою
220 В по ній протікав струм силою 5 А?

Ответы

Автор ответа: Jasti228
1

Відповідь:

3) Опір резистора залежить від його характеристик, а саме від матеріалу, з якого він зроблений, і його геометрії. Зв'язок між опором, напругою та струмом описується законом Ома: R = V/I, де R - опір резистора, V - напруга, I - сила струму. Якщо напруга зменшилась у 4 рази, то опір резистора залишиться тим же.

4) Робота, яку виконує електричний струм, обчислюється за формулою: W = VIt, де V - напруга, I - сила струму, t - час. Підставляючи відповідні значення, отримаємо: W = 100 В * 10 А * 4 с = 4000 Дж.

6) Для розв'язання задачі потрібно використати закон Ома, який визначає залежність між напругою, силою струму та опором електричного кола:

V = I * R,

де V - напруга в вольтах, I - сила струму в амперах, R - опір кола в омах.

Опір дроту можна визначити за формулою:

R = ρ * L / S,

де ρ - специфічний опір матеріалу, L - довжина дроту, а S - переріз поперечного перетину дроту.

Специфічний опір ніхрому при 20°C становить 1,1 * 10^-6 Ом * м.

Оскільки нам необхідно виготовити електроспіралю з заданими параметрами, то ми знаємо напругу та силу струму, які будуть проходити через коло, а також переріз поперечного перетину дроту. Залишається визначити довжину дроту:

R = V / I,

R = 220 В / 5 А = 44 Ом.

Підставляючи дані в формулу опору, маємо:

44 = 1,1 * 10^-6 * L / 0,2 * 10^-6,

L = 8 м.

Отже, для виготовлення електроспіралі каміну потрібно 8 метрів ніхромового дроту перерізом 0,2 мм².

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: gandob