Предмет: Химия, автор: maxmayl282

ЛЮДИ ПОБЫРИКУ ХИМИЯ,,50 БАЛОВ ДАМ ,,,, Виведіть молекулярну формулу вуглеводню, масова частка Карбону в якому 82,76%, Гідрогену 17,24%, а відносна густина за Гелієм - 14,5 .​

Ответы

Автор ответа: sofialutak814
1

Ответ:

Для знаходження молекулярної формули вуглеводню, ми повинні спочатку визначити його емпіричну формулу, тобто найпростішу формулу, яка відображає відношення кількостей атомів у сполуці.

За даною масовою часткою вуглецю і гідрогену, ми можемо визначити відношення кількостей атомів у сполуці:

Кількість атомів вуглецю = 82,76 / 12,01 ≈ 6,89

Кількість атомів гідрогену = 17,24 / 1,01 ≈ 17,07

Отже, емпірична формула вуглеводню буде CH3.

Для знаходження молекулярної формули потрібно знати молекулярну масу сполуки. Ми можемо використати відносну густину за Гелієм для цього:

Відносна густина = (молекулярна маса / газова стала) * (273 K / температура) * (густина Гелію / відносна молекулярна маса)

Підставляючи відповідні значення, отримуємо:

14,5 = (молекулярна маса / 0,0821) * (273 / 298) * (0,1785 / 16,04)

Молекулярна маса = 58,12 г/моль

Отже, молекулярна формула вуглеводню буде C4H12.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: yura11432