способи бородьби за збереження козацької держави
Ответы
Ответ:
Объяріод після смерті Б. Хмельницького аж до 60–80-х рр.
XVII ст. увійшов в історіографію як доба Руїни – сутнісною його ознакою став загальний занепад і почасти розпад української державності. Деякі історики (наприклад, М. Костомаров) пов’язують Руїну із правлінням трьох гетьманів – ставлеників Москви (І. Брюховецького, Д. Многогрішного та І. Самойловича) й обмежують хронологічно – 1663–1687 рр. – та територіально – Лівобережною Україною. Інші історики (наприклад, Б. Крупницький) вважали, що Руїна відносилась як до Ліво-, так і до Правобережжя і тривала від смерті Б. Хмельницького до початку правління І. Мазепи – 1657–1687 рр. Сучасні дослідники, як Т. Яковлева, початком Руїни вважають 1658 рік. Під час Руїни Україна була поділена по Дніпру на Лівобережну та Правобережну. Гетьмани Лівобережної та Правобережної України ворогували між собою. А сусідні держави (Річ Посполита, Московське царство, Оттоманська імперія) втручалися у внутрішні справи Лівобережної та Правобережної України, відповідно українські гетьмани намагалися підтримувати приязні стосунки з тією чи іншою державою. Українська православна церква в цей час була остаточно підпорядкована Московському патріархатові (1686). Українські лідери цієї доби, переважно люди вузьких поглядів, не змогли свої особисті або групові інтереси підпорядкувати загальнонаціональним потребам, не здобули в народі широкої підтримки (І. Брюховецький, М. Ханенко, Ю. Хмельницький, Д. Многогрішний, С. Опара, І. Сірко, Я. Сомко, П. Суховій, П. Тетеря). Гетьмани, які віддали всі свої сили, щоб вивести Україну із занепаду, відновити її незалежність та єдність – І. Виговський, П. Дорошенко, – виявилися одинакамиснение:
Ответ:
Дивись, Козацька держава була створена військовими козаками в умовах складної політичної ситуації та загострення відносин з іншими державами. Збереження такої держави та боротьба за неї була важливою метою козацького руху, і для досягнення цієї мети використовувалися різні способи:
Объяснение:
1. Військові походи. Козаки здійснювали військові походи з метою збільшення території своєї держави та захисту від нападів інших держав.
2. Дипломатичні зусилля. Козацькі лідери проводили переговори з представниками інших держав та здійснювали дипломатичні зусилля для збереження своєї держави.
3. Політична боротьба. Козацькі лідери діяли в рамках політичних структур та намагалися залучити підтримку інших держав та народів для збереження козацької держави.
4. Відновлення ідеї козацтва. Козацтво мало свої власні традиції, культуру та спосіб життя, і відновлення цих цінностей може сприяти зміцненню козацької держави.
5. Військова підготовка та зброя. Козаки надавали велику увагу військовій підготовці та підготовці зброї, що дозволяло їм захистити свою державу від інших держав та загострення внутрішньої ситуації.
6. Культурна та національна пропаганда. Козацтво мало свою культуру та національні цінності, і розповсюдження цих ідей може сприяти збереженню козацької держав