Предмет: Физика, автор: davidprokudin646

Помогите пожалуйста

Електродвигун має номінальні дані: U=220B,I=4,5A, P=285Вт.
Знайти ємність та потужність конденсаторної батареї, яку
треба підключити до двигуна, щоб підвищити cosφ до 0,95.
На скільки зменшиться струм джерела? Знайти реактивну та
повну потужності кола до та після компенсації.

Ответы

Автор ответа: moshdima11
0

Объяснение:

Ємність конденсатора, який потрібно підключити до двигуна, можна обчислити за формулою:

C = (tan(arccos(0.95)) * P) / (2πf * U^2)

де P - потужність двигуна, f - частота живлення, U - напруга живлення.

Підставляючи дані, ми отримуємо:

C = (tan(arccos(0.95)) * 285) / (2π50 * (220)^2) ≈ 9.9 мкФ

Тепер можемо знайти реактивну потужність, яку потрібно компенсувати:

Q = P * tan(acos(0.95)) ≈ 67.87 ВАр

Зменшення струму джерела може бути обчислено за формулою:

I_comp = I * cos(arccos(0.95)) ≈ 2.04 А

Для знаходження повної потужності кола до компенсації ми можемо використати формулу:

S = U * I

Підставляючи дані, ми отримуємо:

S_before = 220 * 4.5 ≈ 990 ВА

Для знаходження повної потужності після компенсації ми можемо використати формулу:

S_after = U * I_comp

Підставляючи дані, ми отримуємо:

S_after = 220 * 2.04 ≈ 448.8 ВА

Отже, ємність конденсатора, який потрібно підключити до двигуна, дорівнює близько 9.9 мкФ. Щоб компенсувати реактивну потужність 67.87 ВАр, потрібно підключити конденсаторну батарею до двигуна. Струм джерела зменшиться до 2.04 А. Повна потужність кола до компенсації дорівнює 990 ВА, а після компенсації - 448.8 ВА.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: hh8hsbjc6n
Предмет: Қазақ тiлi, автор: timoha20000707