Під час взаємодії алюмінію з сульфатною кислотою виділилося 12,5 л водню Яка маса алюмінію вступила у реакцію?
Ответы
Запишемо збалансоване рівняння реакції:
2Al + 3H2SO4 → Al2(SO4)3 + 3H2
За рівнянням реакції видно, що 2 моля алюмінію взаємодіють з 3 молями H2SO4, що продукують 3 моля водню.
Таким чином, щоб продукувати 1 моль водню необхідно взяти 2/3 моля алюмінію.
Об’єм водню, що виділений під час реакції — 12,5 л.
Оскільки об’єм водню безпосередньо пропорційний кількості молей, то можна записати:
12,5 л ÷ 22,4 л/моль ≈ 0,56 моль
Щоб вирішити задачу про масу алюмінію, необхідно поділити кількість молей водню на 2/3, щоб отримати кількість молей алюмінію:
0,56 моль / (2/3) ≈ 0,84 моль
Нарешті, маса алюмінію в грамах:
маса = кількість молей × молярна маса
маса = 0,84 моль × 26,98 г/моль
маса ≈ 22,67 г
Отже, маса алюмінію, що вступила в реакцію, дорівнює близько 22,67 г.