Предмет: Геометрия, автор: gribkovabogdana22

❗️Строчно ❗️
повідомлення про біосферні заповідники світу​

Ответы

Автор ответа: bstop667
1

Біосферними заповідниками є території, на яких місцеві громади, уряди і вчені спільно шукають способи гармонічного сполучення людського розвитку й економічної діяльності з урахуванням охорони навколишнього середовища. Біосферні заповідники створюються, як правило, для чи охорони збереження визначених екосистем - гір, тропічних лісів, міських районів, вологих зон, а також прибережних і морських екосистем.

На даний момент Мережа нараховує 631 біосферних заповідників у 119 країнах світу, у тому числі такі різноманітні об'єкти, як озеро Тонлесап (Камбоджа) - саме велике прісноводне озеро Азії, "озеро гіпопотамів" Мар-оз-Иппопотам (Буркина-Фасо), болотиста місцевість Пантанал (Бразилія) і Фуертевентура, один з островів Канарского архіпелагу (Іспанія).

З початку 1970-х років, у рамках програми "Людина і біосфера" здійснюється підтримка міждисциплінарних досліджень екологічного і соціально-економічного аспекту скорочення біологічної розмаїтості.

Програма "Людин і біосфера" поєднує зусилля природних і суспільних наук, економіки й утворення з метою поліпшення рівня життя і збереження природних екосистем, тим самим сприяючи поширенню таких інноваційних підходів до економічного розвитку, що сполучать у собі задоволення потреб суспільства і турботу про навколишнє середовище.

Упровадження результатів цих міждисциплінарних досліджень спирається на Всесвітню мережу біосферних заповідників, а також на тематичні мережі і співробітництво в таких областях, як обмін знаннями, наукові дослідження і спостереження, утворення, професійна підготовка і спільне керування.

Кожен біосферний заповідник включає представницькі зразки природних і мінімально порушених екосистем (основні зони, ядра) у рамках кожної біогеографічної зони світу і, по можливості, найбільше число наступних типів територій:

- центри ендемизма і генетичного чи багатства унікальні при рідні об'єкти, що представляють винятковий науковий інтерес (які можуть бути частиною основної чи зони займати всю її);

- зони, придатні для експериментального дослідження, оцінки і демонстрації методів стійкого розвитку;

- зразки гармонічних ландшафтів, що виникли в результаті застосування традиційних методів землекористування;

- зразки змінених чи деградованих екосистем, що придатні для відновлення до природного чи майже природного рівня (спільно ці різні види зон забезпечують основу для виконання наукових і господарських функцій біосферних заповідників).

Кожен біосферний заповідник повинний мати достатні розміри, щоб він міг служити ефективною одиницею охорони природи і являти цінність як вихідний пункт для визначення довгострокових змін біосфери.

Біосферні заповідники повинні забезпечувати можливості екологічних досліджень, утворення, показових заходів і навчальної підготовки.

"Буферна зона" може складатися з будь-якої чи комбінації декількох комбінацій зон, придатних чи використовуваних для проведення досліджень.

Крім того, "буферна зона" може також включати велику територію, границі якої можуть бути не позначені, але в який починаються зусилля для розробки спільних заходів, що забезпечують сумісність методів господарювання з функціями охорони природи і проведення досліджень в інших зонах заповідника. У цій зоні багатоцільового використання можуть проводитися різноманітні сільськогосподарські заходи, здійснюватися інші види діяльності і матися населені пункти.

Звичайно після оголошення зони біосферним заповідником не виникає необхідності в зміні форм чи землеволодіння правил, що стосуються земельних ділянок, за винятком тих випадків, коли зміни необхідні для забезпечення строгого захисту основної чи зони конкретних районів проведення досліджень.

Очевидно, що перераховані характеристики повною мірою відбивають специфіку біосферних заповідників і їхня принципова відмінність від інших охоронюваних територій, у тому числі і від вітчизняних заповідників.

Похожие вопросы