Предмет: Химия, автор: lia30291

У 152 г води розчинили 8 г солі. Розрахувати масову частку солі в розчині.
б) Які маси добрива та води потрібно взяти для приготування 5 кг розчину з масовою часткою доббрива 0,45%?
в) До 188 г водного розчину цукру з масовою часткою розчиненої речовини 9% додали 45 г води. Обчислити масову частку цукру в розчині, який утворився.
г) Який об'єм води потрібно додати до 45 г оцтової есенції (розчин із масово часткою оцтової кислоти 80%), щоб приготувати 9%-й розчин оцтової кислоти (столовий оцет)?

Ответы

Автор ответа: budimzahar
1

Ответ:

рішення зробляне

Объяснение:

б) Маса добрива в розчині: 5 кг * 0,45 = 2,25 кг

Маса води в розчині: 5 кг - 2,25 кг = 2,75 кг

Отже, потрібно взяти 2,25 кг добрива та 2,75 кг води.

в) Маса цукру у вихідному розчині: 188 г * 0,09 = 16,92 г

Після додавання води маса розчину стала 188 г + 45 г = 233 г.

Масова частка цукру в новому розчині: 16,92 г / 233 г * 100% = 7,27%

г) Нехай потрібно додати x г води.

Маса оцтової есенції у вихідному розчині: 45 г * 0,8 = 36 г

Після додавання води маса розчину становитиме 45 г + x г.

Тоді масова частка оцтової кислоти у новому розчині буде 9%:

36 г / (45 г + x г) * 100% = 9%

36 г = (45 г + x г) * 0,09

x г = (36 г / 0,09) - 45 г

x г = 360 г - 45 г

x г = 315 г

Отже, потрібно додати 315 г води.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: annhds