Предмет: Физика, автор: sheginskyora203

6.Під час роботи двигуна автомобіля ГАЗ-53А1 використано 80 кг бензину. Визначте масу
використаного повітря m пов [email protected]

Ответы

Автор ответа: gaudyknik
0

Ответ:

могут бвть ошибки но не точно

Объяснение:

Для визначення маси використаного повітря спочатку потрібно знати, який склад має повітря. Зазвичай повітря складається наступним чином: 78% азоту, 21% кисню, 0,9% аргону та деякі інші гази у дуже малих кількостях.

Отже, маса повітря, яке необхідно для повного згоряння 80 кг бензину, може бути розрахована за допомогою рівняння стехіометрії, яке враховує, що для повного згоряння 1 моля бензину необхідно 15 молей кисню:

C8H18 + 12.5O2 → 8CO2 + 9H2O

За розрахунками, 80 кг бензину містять 80 / 114 = 0,7 моль C8H18.

Отже, для повного згоряння цієї кількості бензину необхідно:

0,7 моль C8H18 × 12,5 моль O2 / 1 моль C8H18 = 8,75 моль O2

Маса кисню, який необхідно для повного згоряння 80 кг бензину, дорівнює:

8,75 моль O2 × 32 г / моль = 280 г

Оскільки масова частка кисню в повітрі дорівнює 21%, то маса повітря, необхідна для повного згоряння 80 кг бензину, дорівнює:

280 г / 0,21 = 1333 г або 1,33 кг.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: cokolatiee
Предмет: История, автор: diyorabdullaev201222
Предмет: Химия, автор: vaskadagama99