Чому стверджують, що умовні рефлекси формуються на основі
безумовних?
Ответы
Ответ:
Рефлекс — це відповідна реакція організму на подразнення, яка відбувається за участю нервової системи.
І. М. Сєченов стверджував, що рефлекси головного мозку включають три ланки:
перша, початкова ланка — це порушення в органах чуття, які викликаються зовнішніми впливами.
Друга, центральна ланка — процеси збудження і гальмування, які протікають у мозку. На їх основі виникають психічні явища (відчуття, уявлення, почуття, тощо).
Третя, кінцева ланка — рухи і дії людини, тобто її поведінку. Всі ці ланки взаємозв'язані і обумовлюють одна одну.
Сєченов прийшов також до висновку, що у мозку постійно змінюються процеси збудження і гальмування. Ці процеси взаємопов'язані і призводять до посилення або послаблення рефлексів. Сєченов також звернув увагу на факт, що існують рефлекси, які передаються від предків, і такі, які з'являються у процесі навчання. Його вчення стало революційною подією і стало основою для подальшого вивчення психічних процесів.
Іван Петрович Павлов був продовжувачем ідей І. М. Сеченова. Усі рефлекси, що виникають в організмі, він поділив на безумовні і умовні, ставши основоположником науки про поведінку.
Безумовні рефлекси
Безумовні рефлекси успадковуються потомством від батьків, зберігаються протягом усього життя організму і відтворюються з покоління в покоління (є постійними). Вони властиві всім особинам певного виду, тобто є груповими.
Безумовні рефлекси — це вроджені рефлекси, які передаються по спадковості. Найскладніші безумовні рефлекси називають інстинктами.
У безумовних рефлексів постійні рефлекторні дуги, які проходять через стовбур головного мозку або через спинний мозок (для їх здійснення необов'язково участь кори великих півкуль головного мозку).
Розрізняють харчові, захисні, статеві, та ще деякі інші безумовні рефлекси.
Завдяки безумовним рефлексам зберігається цілісність організму,
Правильно,??