Предмет: Физика, автор: 4elovek2020

срочно даю 50 Балов!!! 5. У кожний із двох калориметрів налили 200 г води за температу- ри 20 °С. У перший калориметр помістили нагрівач опором 24 Ом, у другий опором 12 Ом. Нагрівачі з'єднали послідовно і підклю- чили до джерела струму (див. рис. 34.3). Якою буде температура води в кожному калориметрі, якщо нагрівання триватиме 7 хв, а сила струму в колі весь час буде незмінною і становитиме 1,5 A? Втратами енергії знехтуйте. ​

Ответы

Автор ответа: svjatoslawnechipor65
0

Ответ:

Дано:

mв=200 г=0,2 кг;

t=20°C;

R1=24 Ом;

R2=12 Ом;

t=7 хв=7*60=420 сек;

І=1,5 А.

Знайти t1, t2.

1. Знаходимо кількість теплоти, яка виділяється першим нагрівачем для підігріву води у першому калориметрі:

Q1=(I^2)*R1*t=(1,5^2)*24*420=22680 Дж=22,68 кДж;

Тоді: Q1=Cв*mв*(t1-t), звідси знаходимо температуру води у першому калориметрі:

t1=(Q1/Cв*mв)+t=(22,68*10^3/4200*0,2)+20=27+20=47 °C;

2. Знаходимо кількість теплоти, яка виділяється другим нагрівачем для підігріву води у другому калориметрі:

Q2=(I^2)*R*t=((1,5^2)*12*420=11340 Дж=11,34 кДж;

Тоді:

Q2=Cв*mв*(t2-t), звідси знаходимо температуру води у другому калориметрі:

t2=(Q2/Cв*mв)+t=(11340/4200*0,2)+20=13,5+20=33,5 °С.

Объяснение:

Св=4200 Дж/кг*°С-питома теплоємність води.

Похожие вопросы