СРОЧНО ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️Кореспондент Міщенко в статті, опублікованій в газеті, охарактеризував
проведення слідчим попереднього розслідування про крадіжку в аеропорту як некваліфіковане і упереджене. Висунуте слідчим звинувачення було затверджене прокурором, а справа розглянута в суді, і підсудні за вироком позбавлені волі. Апеляційний суд залишив вирок у силі. Слідчий звернувся в суд з позовом до газети і кореспондента про захист його професійної честі й відшкодування заподіяної моральної шкоди.
Яке рішення повинен винести суд? Вкажіть підстави, порядок розгляду справ про захист честі і гідності.
Ответы
Відповідь:
У цьому випадку суд має визначити, чи є газетна стаття інформацією, яка завдала шкоди професійній честі та гідності слідчого. Якщо суд встановить, що така шкода мала місце, він може зобов'язати газету та інформаційну агенцію компенсувати завдану психологічну шкоду і захистити професійну честь слідчого.
Під час розгляду справ про захист честі та гідності суд має відповідно до закону перевірити достовірність інформації, наданої газеті, та оцінити ймовірність заподіяння шкоди честі та гідності особи, щодо якої було надано інформацію. Суд також може розглянути аргументи сторін і прийняти рішення залежно від обставин справи.
Як правило, у випадках заподіяння моральної шкоди або образи честі та гідності потерпілі мають право звернутися до суду для захисту своїх прав. Суд ухвалює рішення у справі на підставі поданих сторонами доказів і доводів, а також з урахуванням положень закону про захист честі та гідності.
Пояснення: