Предмет: Химия,
автор: markstec410
1. Обчисліть кількість речовини солі, що утвориться під час реакції 0,8 моль кальцій карбонату та хлоридної кислоти.
2. Який об'єм вуглекислого газу вступив в реакцію з калій гідроксидом, якщо отримали 0,5 моль кальцій карбонату?
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
1)
0,8моль х моль
CaCO3 + 2HCl = CaCl2 + CO2↑ + H2O
З РХР бачимо, що n(CaCO3) : n(CaCl2) = 1 : 1 , тобто
n(CaCl2) = n(CaCO3) = 0,8 моль
2)
х л 0,5 моль
CO2 + Ca(OH)2 = CaCO3↓ + H2O
З РХР бачимо, що n(CaCO3) : n(CО2) = 1 : 1 , тобто
n(CО2) = n(CaCO3) = 0,5 моль
Об'єм вуглекислого газу дорівнює:
V(CO2) = n(CO2) * Vm = 0,5 * 22,4 = 11,2 л
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: n3060783
Предмет: Английский язык,
автор: Аноним
Предмет: Физкультура и спорт,
автор: elkhanmadiyar
Предмет: Українська мова,
автор: Аноним
Предмет: Українська мова,
автор: solomija230104