Предмет: Химия, автор: kulikovmisha2410

яка сіль і якої маси утвориться при взаємодії розчинів, що містять 30г NaOH і 50г H2SO4?​

Ответы

Автор ответа: sonyasynelnik
0

Ответ:  При взаємодії розчинів натрій гідроксиду (NaOH) і сульфатної кислоти (H2SO4) утворюється сіль - натрій сульфат (Na2SO4) та вода (H2O). Реакція між ними має наступний балансований рівняння:

2NaOH + H2SO4 → Na2SO4 + 2H2O

За законом збереження речовини маса утвореної солі буде рівна масі однієї з використаних речовин, яка була використана повністю. Таким чином, маса утвореної солі дорівнюватиме масі NaOH, тому що обидва реагенти були взяті у рівних молярних кількостях:

Маса Na2SO4 = молярна маса Na2SO4 * кількість речовини NaOH

Молярна маса Na2SO4 = 223 + 32 + 416 = 142 г/моль

Кількість речовини NaOH = маса / молярна маса = 30 г / 40 г/моль = 0.75 моль

Тому маса утвореної солі буде:

Маса Na2SO4 = 142 г/моль * 0.75 моль = 106.5 г

Отже, у результаті взаємодії розчинів, що містять 30 г NaOH і 50 г H2SO4, утвориться 106.5 г натрій сульфату.

Объяснение:

Похожие вопросы