Предмет: История, автор: Tw1xy

Вкажіть реформи проведені австрійськими монархами на західноукраїнських землях

військова, селянська, релігійна, адміністративна
селянська, судова, адміністративна, військова
селянська, релігійна, освітня, судова
військова, судова, адміністративна, освітня

Ответы

Автор ответа: fryhkoplmnf
0

Ответ:

Після трьох поділів Польщі частина західноукраїнських земель опинилася у складі імперії австрійських Габсбургів. В адміністративному відношенні вони належали до різних частин імперії. Переважна більшість західних українців жили в Галичині, об'єднаній з польськими територіями, Закарпаття належало Угорському королівстві, а Північна Буковина виділялася в окрему адміністративну одиницю.

У Галичині українці та поляки становили приблизно по 40% населення, причому українці населяли переважно Східну Галичину, а поляки - Західну. Ще 10% населення Галичини єврейським. Панівним класом тут були представники польської шляхти. У Буковині провідні позиції займали румунські бояри, а в Закарпатті - угорські поміщики. Переважна більшість українців у всіх трьох областях, підконтрольних Австрії, була сільським населенням.

Селяни в Західній Україні завжди жили досить бідно, і це становище не змінилося після входження західноукраїнських земель до складу Австрійської імперії. Відсутність розвиненої інфраструктури, примітивна ручна праця, низька агротехнічна культура негативно позначалися на врожайності, яка тут була в кілька разів нижче, ніж в Австрії та Чехії. Нерідко траплялися голодні роки, коли населення частково вимирало. Австрійська влада розглядала Західну Україну як віддалену провінцію, що поставляла деякі види сировини і служила ринком збуту товарів з центральних областей. Однак реформи, проведені австрійським імператором Йосифом II, торкнулися і західно-українських земель.
У 1781-1782 рр.австрійське законодавство оголосило селян особисто вільними, обмежило розмір панщини до 30 днів на рік, забороняло збільшення поміщицьких земель за рахунок "прирізки" селянських наділів, встановлювало певні юридичні права для селян. Крім того, влада намагалася підняти рівень аграрної культури на цих територіях, підтримувала розвиток ремесла і торгівлі, ввела нову систему управління містами. Зміни торкнулися і українського греко-католицького духовенства, яке зрівнювалося в правах з католиками. Церква була підпорядкована державі, а священики прирівнювалися до державних службовців.

Объяснение:


Tw1xy: то які?
Похожие вопросы