Предмет: Физика, автор: yarik135790

На яку висоту можна було б підняти гирю масою 0,5 кг за рахунок кількості
теплоти, що її виділяє склянка води 240 мл, охолоджуючись від 100°С до 20°С?
Густина води 1000 кг/ м 3

Ответы

Автор ответа: robloxdlyaeblanov
1

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі знадобиться використати формулу для роботи проти сили тяжіння:

W = mgh,

де W - робота (в жоулях), m - маса гирі (в кілограмах), g - прискорення вільного падіння (9,81 м/с²), h - висота підняття гирі (в метрах).

Зібремо всі відомі нам дані:

m = 0,5 кг

g = 9,81 м/с²

V = 240 мл = 0,24 л = 0,24 кг (густина води дорівнює 1000 кг/м³)

Теплота, яку виділяє склянка води при охолодженні від 100°С до 20°С, може бути обчислена за формулою:

Q = mcΔT,

де Q - тепло (в жоулях), m - маса речовини (в кілограмах), c - специфічна теплоємність (води становить 4,18 Дж/г·°C), ΔT - зміна температури (в градусах Цельсія).

Знаходимо зміну температури:

ΔT = 100°С - 20°С = 80°С

Знаходимо тепло, яке виділяє склянка води:

Q = mcΔT = 0,24 кг * 4,18 Дж/г·°C * 80°С = 75,94 кДж (кілоджоулів)

Тепер можна обчислити висоту, на яку можна підняти гирю за рахунок цього тепла:

W = Q = mgh

h = Q/mg = 75,94 кДж / (0.5 кг * 9,81 м/с²) = 1540 метрів (заокруглено до одного знаку після коми)

Отже, за рахунок тепла, що виділяється при охолодженні склянки з водою від 100°С до 20°С, можна підняти гирю масою 0,5 кг на висоту близько 1540 метрів. Зважте на те, що це тільки теоретичний результат, результат на практиці може бути іншим через різні фактори.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: nikitakluyev364
Предмет: Українська мова, автор: Аноним