Предмет: Физика, автор: vitkovskijvaceslav09

У ході лабораторної роботи учень тягне по столу дерев'яний брусок з прискоренням 1м/с² діючи на нього з горизонтальною силою 1Н Визначте коефіцієнт тертя ковзання бруска по столу якщо маса бруска становить 100г
Срочно!!! даю багато балів​

Ответы

Автор ответа: kirickapetryk2000
1

Ответ:

0.92. поставь лучший ответ пожалуйста)

Объяснение:

Для вирішення задачі скористаємося другим законом Ньютона:

F - fтр = m*a,

де F - сила, яка діє на брусок, fтр - сила тертя, m - маса бруска, a - прискорення.

За умовою:

F = 1Н, m = 0,1кг = 100г, a = 1м/с².

Тоді:

1 - fтр = 0,1 * 1;

fтр = 0,9 Н.

Коефіцієнт тертя ковзання розраховується за формулою:

μ = fтр/N,

де N - сила нормалі, рівна вагі бруска:

N = mg = 0,19,8 = 0,98 Н.

Тоді:

μ = 0,9/0,98 ≈ 0,92.

Відповідь: коефіцієнт тертя ковзання бруска по столу дорівнює близько 0,92

Похожие вопросы