Предмет: Физика, автор: artemyakimak

ДАЮ 20 БАЛЛОВ
Щоб утримувати повністю накачаний м'яч під водою, потрібно прикладати силу 16 Н. Об'єм м'яча становить 2 дм³. Чому дорівнює маса м'яча?​

Ответы

Автор ответа: 6coolfire9
2
Для розв'язання цієї задачі ми можемо скористатися законом Архімеда, який стверджує, що сила плавання на об'єкт у рідині дорівнює вазі рідини, яку він виганяє. Тобто, сила, яку ми прикладаємо до м'яча, повинна дорівнювати силі ваги м'яча за законом Архімеда.

Отже, ми можемо скористатися формулою:
F = m*g,
де F - сила ваги, m - маса м'яча, g - прискорення вільного падіння.

Звідси, ми можемо знайти масу м'яча, якщо ми знаємо його об'єм та силу, яку необхідно прикласти, щоб утримати його під водою.

Спочатку переведемо об'єм м'яча до метричних одиниць:
2 дм³ = 0,002 м³

Тоді ми можемо записати:
16 Н = m * g
де g = 9,8 м/с² - приблизне значення прискорення вільного падіння на Землі.

Тоді:
m = 16 Н / 9,8 м/с² ≈ 1,63 кг

Отже, маса м'яча приблизно дорівнює 1,63 кг.

Якщо не важко постав найкращу відповідь.
Спасибі!)

artemyakimak: Спасибо большое
ppp6491: Неверный ответ не может быть лучшим. Для чего, интересно, ,задан объем мяча, если при решении это величину Вы совсем не использовали?
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: gasickanasta