Предмет: Физика, автор: qwzySQD

2. Для сріблення ложок струм силою 2,1 А протягом 10 год пропускали через роз- чин солі срібла. Катодом були 20 ложок, площа поверхні кожної з яких становила 25 см². Визнач товщину шару срібла на кожній ложці.​

Ответы

Автор ответа: levkozir6
7

Ответ:

Для вирішення задачі потрібно визначити кількість срібла, що осадиться на кожній ложці за даними умовами, а потім обчислити товщину цього шару.

Кількість срібла, що осадиться на кожній ложці, можна визначити за формулою:

m = ItM / (nF),

де:

m - маса срібла, яке осадиться на катоді (в грамах);

I - сила струму, що протікає через розчин (в амперах);

t - час електролізу (в годинах);

M - молярна маса срібла (107,87 г/моль);

n - кількість електронів, що беруть участь у реакції осадження срібла (для Ag+ це 1);

F - Фарадеєве число (96500 Кл/моль).

Підставляючи дані, отримаємо:

m = 2,1 * 10 * 107,87 / (1 * 96500) = 0,024 г.

Ця кількість срібла осадиться на кожній ложці, тому товщина шару срібла може бути обчислена за формулою:

d = m / (ρS),

де:

d - товщина шару срібла (в сантиметрах);

m - маса срібла (в грамах);

ρ - щільність срібла (10,5 г/см³);

S - площа поверхні катода (в см²).

Підставляючи дані, отримаємо:

d = 0,024 / (10,5 * 20 * 25 * 10^-4) ≈ 0,046 см.

Отже, товщина шару срібла на кожній ложці складає близько 0,046 см.


wenlod123: а дано где
levkozir6: я его не записываю
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: orduxanovajas
Предмет: Алгебра, автор: oreshekqq