Предмет: География, автор: diana6895

допоможіть будь ласка.
описати зону арктичного і субарктичного кліматичних поясів Євразії.


Ответы

Автор ответа: PUKPUK666
1

Північна частина материка розташовується в арктичній зоні. В цьому місці протягом усього року панують холодні і сухі вітру. Цей кліматичний пояс Євразії характеризується низькими температурами. Річної – близько нуля градусів, а зимового – від -30 °С і нижче. В арктичному поясі постійно дмуть сильні вітри, сонце практично не світить: його закривають хмари. Опадів випадає мало, і всі – у вигляді снігу.

Субарктичний пояс охоплює територію крайньої Півночі від Чукотського до Скандинавського півострова, а також острів Ісландію. Порівняно з арктичної зоною, тут тепліше. Влітку на субарктичний кліматичний пояс Євразії приходять повітряні маси помірних широт. Тому в цій частині тепліше: влітку температура може досягати +15 °С. Взимку ж над територією панують арктичні повітряні маси.Опадів випадає мало, але вони практично не випаровуються, тому тут болотиста місцевість.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: veronserputko
1. Встановіть відповідність між історичними особами та подіями: А) Олег 1) дипломатичні стосунки з країнами Західної Європи; б) Ігор 2) розгром Хозарського каганату; В) Ольга 3) завоювання Києва; Г) Святослав 4) повстання деревлян. 2. Розташуйте у правильному хронологічному порядку події: А) покорення в’ятичів ; Б) застосування візантійцями «грецького вогню» проти руських кораблів; В) посольство Ольги у Константинополь; Г) смерть Святослава; Д) Другий Болгарський похід; Е) вбивство Аскольда і Діра; Є) похід Олега на Візантію; Ж)приєднання до Русі уличів та тиверців. 3. Вставте пропущені дати, назви, імена, історичні поняття у речення: А) У своєму літописі «… … …» … Літописець писав : « У … році стала називатися наша земля … …» Б) У … - 1 половині … століття в Русі-Україні вже налічувалося … міст, тому варяги називали Русь «…», тобто «країна міст-…». 4. Що таке реформи? Які реформи здійснила в Русі княгиня Ольга? Що таке уроки, оброки, погости? 5. Назвіть сучасні народи, які беруть свій початок від східної гілки слов’янства . Це - …, …, … 6. Назвіть держави, які були сусідами східних слов’янських племен. Це - … 7. Поясніть значення історичних понять: а) плем’я; б) язичництво; в)держава; г) данина; д) «грецький вогонь»; е) «верв».