Що відрізняло «просвітницький абсолютизм» прусських королiв вiд «просвітницького абсолютизму» Катерини II?
Ответы
Ответ:
"Просвітницький абсолютизм" був характерним для деяких держав Європи в XVIII столітті, коли монархи використовували ідеї Просвітництва для зміцнення своєї влади. Однак, підходи до реалізації просвітницьких ідей у Пруссі та Росії були дещо різними.
У Пруссі, під керівництвом короля Фрідріха II, "просвітницький абсолютизм" спрямовувався на розбудову сильної і ефективної держави, що включала в себе розвиток освіти, культури та науки. Король Фрідріх II заснував Королівську академію наук і запровадив систему загальної освіти, що сприяло розвитку наукових досліджень і культурного життя в державі. Однак, у Пруссі король Фрідріх II також зміцнював свою владу шляхом контролю над судами, армією та іншими важливими галузями державного життя.
У Росії, під керівництвом Катерини II, "просвітницький абсолютизм" був спрямований на супровід реформ, що сприяли розвитку держави і суспільства. Катерина II розширила права дворянства, розпочала реформи в галузі судової системи та державного управління, сприяла розвитку культури та освіти. Однак, у Росії Катерина II також зміцнювала свою владу, здійснюючи репресивні заходи проти опозиційних сил та встановлюючи контроль над ЗМІ.