Предмет: Химия, автор: tttttttttt11ttt

задача який об'єм водню виділиться при взаємодії 30 г етанової (оцтової) кислоти з магнієм?​

Ответы

Автор ответа: blisenko56
1

Ответ:

Реакція між етановою кислотою (CH3COOH) та магнієм (Mg) приводить до утворення водню (H2) та солі магнію (Mg(CH3COO)2):

CH3COOH + Mg → Mg(CH3COO)2 + H2

Спочатку потрібно визначити кількість молів етанової кислоти:

n(CH3COOH) = m/M = 30 г / 60,05 г/моль = 0,499 моль

Коефіцієнт стехіометрії для водню у рівнянні реакції дорівнює 1, тому кількість молів водню, який утвориться, також дорівнює 0,499 моль.

Об'єм водню при нормальних умовах (н.у.) можна визначити за допомогою ідеального газового закону:

V = nRT/P

де V - об'єм газу, n - кількість молів газу, R - універсальна газова стала, T - температура в Кельвінах, P - тиск газу в Паскалях.

При н.у. тиск дорівнює 1 атмосфері (101 325 Па), а температура дорівнює 273,15 К.

Універсальна газова стала R дорівнює 8,314 Дж/(моль·К).

Тоді об'єм водню буде:

V = 0,499 моль * 8,314 Дж/(моль·К) * 273,15 К / 101325 Па = 0,011 м3 або 11,3 л (заокруглено до одного знаку після коми).

Отже, об'єм водню, виділений при цій реакції за н.у., становить 11,3 л.

Объяснение:


tttttttttt11ttt: можете ще з одним допомогти, будь ласка!
blisenko56: з чим саме ?
tttttttttt11ttt: вже не треба
Похожие вопросы
Предмет: География, автор: aim666992
Предмет: Биология, автор: yuliiixw
Предмет: Физика, автор: lesaandruhovec2372