Предмет: Химия, автор: olaolus4

У разі деяких захворювань у кров вводять 0.9%-й розчин натрій хлориду NaCI, який називають фізіологічним розчином. Обчисліть:
а) масу води і солі, що потрібно для отримання фізіологічного розчину масою 5 кг;
б)масу солі, що потрапляє в організм під час вливання 400г фізіологічного розчину.​

Ответы

Автор ответа: acergame323
1

Ответ:

а

Объяснение:

Для отримання фізіологічного розчину масою 5 кг необхідно додати до води деяку кількість NaCI.

Оскільки 0,9% -й розчин NaCI містить 0,9 г солі на 100 мл розчину, то на 1 літр розчину припадає 9 г солі. Щоб отримати 1 літр фізіологічного розчину, необхідно розчинити 9 г NaCI у 1 л води.

Отже, для отримання 5 кг (або 5 л) фізіологічного розчину потрібно 9 г NaCI на 1 л води, тобто:

маса NaCI = 9 г/л * 5 л = 45 г

маса води = 5 кг - 0,045 кг = 4,955 кг

б) Під час вливання 400 г фізіологічного розчину в організм потрапляє певна кількість NaCI. Оскільки 0,9% -й розчин містить 0,9 г солі на 100 мл розчину, то на 400 г розчину припадає:

0,9 г/100 мл * 400 мл = 3,6 г NaCI

Отже, під час вливання 400 г фізіологічного розчину в організм потрапляє 3,6 г NaCI.

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: q417109